Difference between revisions of "Bosses of Atys"
From EncyclopAtys
(→Unsorted) |
(→Prime Roots) |
||
| Line 680: | Line 680: | ||
==[[Prime Roots]]== | ==[[Prime Roots]]== | ||
| − | {|cellspacing="0" cellpadding="5" border="1" style="text-align:center; | + | {|cellspacing="0" cellpadding="5" border="1" class="sortable" style="text-align:center;" |
|-bgcolor="#eeeeee" style="color:black;" | |-bgcolor="#eeeeee" style="color:black;" | ||
| − | !Name | + | !Name |
| − | !Type | + | !Type |
| − | !Creature type | + | !Creature type |
| − | !Region | + | !Region |
!Level | !Level | ||
|- | |- | ||
| Line 925: | Line 925: | ||
|Named | |Named | ||
|[[Varinx]] | |[[Varinx]] | ||
| − | |[[Trench ot Trials]], [[Lands of Umbra]] | + | |[[Trench ot Trials|Trench of Trials]], [[Lands of Umbra]] |
|210 | |210 | ||
|- | |- | ||
Revision as of 19:32, 5 July 2009
Contents
Aeden Aqueous
Burning Desert
Nexus Minor
| Name | Type | Creature type | Region | Level |
|---|---|---|---|---|
| Cuttlekin | Boss | Cuttler | Nexus | 220 |
| Destroyer Cratcha | Named | Cratcha | Nexus | 210 |
| Destroyer Ocyx | Named | Ocyx | Nexus | 210 |
| Destroyer Yelk | Named | Yelk | Nexus | 210 |
| Gnookin | Boss | Gnoof | Nexus | 220 |
| Mahi | Named | Gibbaï | Nexus | 210 |
| Spurlah | Named | Cuttler | Nexus | 210 |
| Thompor | Named | Yelk | Nexus | 210 |
| Wyac | Named | Torbak | Nexus | 210 |
Prime Roots
Silan
| Name | Type | Creature type | Region | Level |
|---|---|---|---|---|
| Dominant Cray | Boss | Cray | Lands to Explore | 35 |
| Dominant Kirosta | Boss | Kirosta | Lands to Explore | 50 |
| Dominant Ocyx | Ocyx | Lands to Explore | 30 |
Verdant Heights
Witherings
Missing
| Name | Type | Creature type | Region | Level |
|---|---|---|---|---|
| Bakin | Named | Kiban | Forest | 210 |
| Bodlin | Named | Cute | Prime Roots | 160 |
| Cuttleketh | Boss | Cuttler | Desert | 270 |
| Dylion | Named | Izam | Desert | 210 |
| Filoop | Named | Gnoof | Forest | 210 |
| Goaketh | Boss | Goari | Desert | 70 |
| Jukin | Boss | Jugula | Forest | 270 |
| Kethaa | Named | Kipee | Forest | 210 |
| Kipeeketh | Boss | Kipee | Desert | 170 |
| Kipeekin | Boss | Kipee | Forest | 170 |
| Kipeskan | Boss | Kipesta | Lakelands | 170 |
| Kipesketh | Boss | Kipesta | Desert | 220 |
| Kincherketh | Boss | Kincher | Desert | 270 |
| Kincherkin | Boss | Kincher | Forest | 220 |
| Kincherkya | Boss | Kincher | Jungle | 150 |
| Kipuryk | Boss | Kipucka | ? | 270 |
| Punka | Named | Kipucka | Desert | 210 |
| Raktol | Named | Arma | Forest | 210 |
| Rakya | Boss | Ragus | Jungle | 70 |
| Slayer Rendor | Named | Rendor | Desert | ? |
| Stapika | Named | Kipesta | Forest | 210 |
| Torkin | Boss | Torbak | Forest | 220 |
| Varyketh | Boss | Varinx | Desert | 220 |
| Yelketh | Boss | Yelk | Desert | 270 |
| Yelkin | Boss | Yelk | Forest | 220 |
| Zerketh | Boss | Zerx | Desert | 170 |